جراحی های زیبایی

تعداد بازديد: 5666
بيمارستان مادر و كودك غدير جراحي هاي زيبايي جراحی پلاستیک از شاخه های جراحی است که با اصلاح یا ترمیم شکل و کارکرد اعضای بدن سروکار دارد. ترمیم کارکردی، ساختاری و زیبایی هرگونه نقص یا بدشکلی بدن انسان را جراحی پلاستیک می نامند. جراحی پلاستیک به طور گسترده به دو زمینه زیبایی و بازسازی تقسیم می شود. از نظر پزشکی همپوشانی قابل توجهی بین این دو زمینه وجود دارد. جراحی زیبایی و جراحي بازسازي، سعی در بهینه‌سازی ظاهری بیمار دارد. جراحی بازسازی نوعی جراحی پلاستیک است که برای بازگردانی قابلیت‌ها یا نمای ظاهری بدن که از طریق حادثه یا به‌طور مادرزادی ناقص شده، کاربرد دارد. ممکن است بر اثر یک جراحی قبلی قسمتی از بدن برداشته‌شده و حالت غیرطبیعی در جسم فرد بوجود بیاید، که جراح بازسازی به عادی ساختن و بازگردانی قابلیت‌ها و ظاهر فرد کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، فرایند عمل برای بیماری که دارای تومور مغزی یا غده پستانی است شامل هر دو زمینه زیبایی و بازسازی می شود.


جراحي هاي زيبايي توسط چه پزشكاني انجام مي شود؟

جراحی زیبایی توسط جراح پلاستیک انجام می شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می تواند متغییر باشد. به عنوان مثال عمل زیبایی بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است. اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.


جراحی زیبایی، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

جراحی زیبایی دامنه گسترده ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، جراحی چانه ( زاویه سازی فک) و .... در خیلی از مواقع با کمک جراحی زیبایی یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد. به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی زیبایی حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.


جراحي هاي زيبايي جراحی زیبایی، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟


انواع جراحي هاي پلاستيك در بيمارستان مادر و كودك غدير شيراز

  1.  عمل زيبايي بيني
  2.   عمل زيبايي پلك (بلفاروپلاستي)
  3.   جراحي پلاستيك
  4.   عمل جراحي شكم و سينه(ابدومينوپلاستي)
  5.   ليپوساكشن


پزشكان همكار

  1.  دكتر بيژن خادمي
  2.   دكتر رضا كبود خانيعمل زيبايي بيني#جراحي هاي زيبايي#جراحي پلك#جراحي پلاستيك#عمل جراحي شكم و سينه#افتادگي پلك#بلفاروپلاستي#مامو پلاستي# ليفت سينه#راينو پلاستي#ابدومينوپلاستي#eyelid surgery#blepharoplasty#abdominoplasty#دكتر بيژن خادمي#دكتر رضا كبود خاني#شيراز#مادر و كودك
اخبار
.تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان مادر و کودک می باشد
طراحي و اجرا: واحد فناوري اطلاعات بيمارستان مادر و كودك غدير