جراحی لاپاراسکوپی

تعداد بازديد: 5599
بيمارستان مادر و كودك غدير جراحی لاپاراسکوپی لاپاراسکوپی در واقع انجام اعمال جراحی داخل شکم و قفسه صدری بدون نیاز به برش جراحی و به لطف بهره مندی از جدیدترین تکنولوژیهای حال حاضر دنیا می باشد. در این روش از طریق چند سوراخ کوچک (٠/٥-١سانتیمتر) و با استفاده از دوربین مخصوص ورود به شکم یا قفسه سینه انجام شده و عمل جراحی به انجام میرسد. جراحی لاپاراسکوپی به اندازه ی عمل باز سنتی ایمن است. در آغاز عمل لاپاراسکوپی، لاپاراسکوپ وارد یک شکاف کوچک در نزدیکی ناف می شود. جراح در ابتدا اندام های شکمی را بررسی می کند تا ببیند که آیا جراحی لاپاراسکوپی خطری برای بیمار دارد یا خیر. اگر تورم اندام ها بیش از اندازه باشد یا جراح با عواملی مواجه شود که از مشاهده ی ساختارها بطور واضح جلوگیری می کنند، شاید او تصمیم به ایجاد شکاف بزرگتری بگیرد تا جراحی بی خطر و ایمن صورت بگیرد.


جراحی لاپاراسکوپی چقدر ایمن و بی خطر است؟

ازجمله مزایا وبرتریهای جراحی لاپاراسکوپی در مقایسه با عملهای باز قدیمی اينست كه
1- از آسیب غیر ضروری به جدار شکم و قفسه سینه برای ورود و دسترسی به عضو هدف اجتناب میشود.
2- به دلیل به حداقل رسیدن دستکاری داخل شکم از عوارض شایع و خطرناک جراحی باز مانندچسبندگی روده و انسداد روده ناشی از آن و انواع فتق های جدار شکم جلو گیری میشود و خطرعفونت بعد از عمل جراحی به حداقل میرسد.
3- درد کمتر بعد از عمل
4- بازگشت سریع به کار و فعالیت روزمره
5- امکان بررسی تمام حفره شکم بر خلاف عمل باز که فقط عضو هدف و بافتهای اطراف آن قابل دیدن و بررسی است.
6- به دلیل عدم وجود برش وسیع جراحی باز از نظر زیبایی بسیار بهتر از عمل میباشد.
7-طول مدت بستری بسیار کوتاهتر از عمل باز میباشد.

هر جراحی مرتبط با روده با خطرات ویژه ای همچون عوارض بیهوشی، خونریزی یا عفونت همراه است. سلامت عمومی و دیگر شرایط پزشکی هر فرد نیز عوامل موثر بر خطرات هر جراحی هستند. شما باید برای هر عمل درمورد شرایط ویژه ی خود (در صورت وجود) با پزشک صحبت کنید.


جراحی لاپاراسکوپی جراحی لاپاراسکوپی چقدر ایمن و بی خطر است؟


انواع جراحي هاي لاپاراسكوپي در بيمارستان مادر و كودك غدير شيراز

  1.  عمل جراحي چاقي
  2.   عمل سنگ كيسه صفرا
  3.   همي كلكتومي
  4.   دراوردن رحم
  5.   فتق شكمي (هرنيا) با كارگذاري مش
  6.   برداشتن طحال (Splenectomy)
  7.   جراحي پايين افتادگي ركتوم(ركتوپكسي)
  8.   تمامي اعمال جراحي كليه و مجاري ادراري اطفالجراحي چاقي#عمل سنگ كيسه صفرا#برداشتن كيسه صفرا#عمل هرنيا#دراوردن رحم#فتق شكمي با كارگذاري مش#همي كلكتومي#طحال‌برداری#برداشتن طحال#اسپلنکتومی#ركتوپكسي#پايين افتادگي ركتوم#عمل کولکتومی#hernia#colectomy#hemicolectomy#obesity#جراحي كليه و مجاري ادراري# جراحي لاپاراسكوپي در شيراز
اخبار
.تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان مادر و کودک می باشد
طراحي و اجرا: واحد فناوري اطلاعات بيمارستان مادر و كودك غدير